У рамках Года культуры ў бібліятэках ДУК “Цэнтралізаваная бібліятэчная сетка Быхаўскага раёна” аформлены шэраг выставачных экспазіцый на тэмы: “Культура Беларусі: гісторыя і сучаснасць”, “Талентаў россып – геніяў палёт”, “Быхаўшчына культурная: учора, сёння, заўтра”, “Россып чытацкіх талентаў” і многія іншыя, матэрыялы якіх адлюстроўваюць творчую спадчыну беларускай літаратурнай класікі, асаблівасці развіцця сучаснай беларускай літаратуры, багацце стыляў нацыянальнага мастацтва і іншыя напрамкі адметнай культуры Беларусі.